• KONTAKT

Ředitelka školy
    Mgr. Marcela Budná

Základní informace

Školní družina se nachází v přízemí základní školy. Družina využívá kromě vlastní třídy i další prostory školy, tělocvičnu, účastníci družiny mohou trávit čas pobytem venku v okolí školy (školní hřiště).

Školní družina je určena pro žáky 1. - 5. ročníku ZŠ Hrádek. Svým účastníkům nabízí trávení volného času formou zájmových činností - odpočinek, příprava na vyučování, relaxační činnosti, sportovní a tvořivé aktivity. Úkolem ŠD je posilování sociálních vazeb a rozvíjení schopnosti komunikovat, spolupracovat a respektovat ostatní kolem nás.

Provoz družiny

Ranní družina je v provozu od 6:00 do 7:30 hod., odpolední družina od 11:30 do 16:00 hod.

Úplata za výchovně vzdělávací pobyt ve školní družině je 100,- Kč měsíčně.

Vyzvedávání dětí kdykoliv do 13.45, poté od 15.00. V čase 13.45 do 15.00 nebude možné děti vyzvedávat z důvodu narušení programu či vycházky mimo areál ZŠ.

Rozvrh činností školní družiny

6.00 - 7.30Odpočinkové činnosti, individuální zájmová činnost, tělovýchovná chvilka
11.30 - 13.00Příprava na oběd, hygiena, oběd, zásady správného stolování. Relaxační činnosti – četba, poslech, smyslové hry, rozhovory, komunitní kruh, kreslení apod.
13.00 - 13.45Příprava na vyučování – psaní domácích úkolů, procvičování učiva, didaktické hry, četba, individuální zájmová činnost, společenské hry, postupný odchod domů
13.45 - 15.00Zájmové činnosti dle ŠVP - výtvarné, pracovní, přírodovědné, sportovní, dopravní, zdravotní, pěvecké aj.
15.00 - 16.00Příprava na vyučování – psaní domácích úkolů, procvičování učiva, didaktické hry, četba, individuální zájmová činnost, společenské hry, postupný odchod domů

Celoroční plán školní družiny

ZÁŘÍ

- Orientace ve škole a jejím okolí